Celeste

Wiktoriańska rudowłosa piękność o imieniu Celeste, nie miała w zwyczaju nosić przyciężkawych czarnych sukien. Jej dominującymi kolorami były odcienie pastelowe. Nadawały lekkości i spokoju. Wyciszenia i zdolności do szybkiego odpoczynku. Jej największym zadaniem było spełnianie życzeń. Życzeń osób,  które pokocha. A kochała mocno i żarliwie. W niedużych skrzydłach kryła się ogromna moc. W rudych długich włosach, nieograniczone możliwości. 
Pewnego dnia na jej drodze pojawił się człowiek. W ułamku sekundy wiedziała, że on stanie się jej podopiecznym. Uszczęśliwiona, że znalazła nowy domu, po cichu przysiadła na gzymsie kominka. Każdego dnia obserwowała swojego nowego podopiecznego. Stała za jego plecami, w milczeniu pomagała, podsyłała trafne rozwiązania. Była szczęśliwa patrząc, kiedy jej przyjaciel jest szczęśliwy. Jej skrzydła coraz mocniej wypełniały się dobrem czynionym przez mężczyznę. Celeste rosła w siłę optymizmu i wielkiego anioła stróża.

Była wszędzie tam, gdzie był człowiek. Była w jego myślach. Podpowiadała słowa dobroci. Uczyła cierpliwości i spokoju. Widziała jak każdy dzień człowieka wypełniały radość i dążenie do celu. 
Im wiecej dobra czynił człowiek,  tym wiecej siły miała Celeste by pomagać. Widziała, że marzenia człowieka się realizują coraz szybciej. Rzadziej więc dostrzegał jej obecność. Poczuła niepokój, kiedy uświadomiła sobie, że człowiek zmienia dom. Miejsce w którym dotychczas mieszkał miało zostać opuszczone. 
Obserwowała każdy mijający dzień nie przestając pomagać. W wyobraźni widziała cel przeprowadzki.
Nadszedł dzień, kiedy człowiek nie wrócił do domu. Celeste odpoczywając na kominku na próżno wypatrywała swojego podopiecznego. Mijały kolejne dni, tygodnie. Uświadomiła sobie, że człowiek zabrał ze sobą prawie wszystko, a jednak zapomniał o niej. 
Prawda była bolesna. Opuściła skrzydła. Pochyliła się mocniej. Odwróciła głowę. Zamknęła oczy. 
Do dziś czeka na człowieka. Na człowieka, któremu znów będzie pomocą, podporą, radością. 

Agnieszka Guja

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top