Zakochaj się we mnie

Zakochaj się we mnie…

Z oddali usłyszała takie słowa.

Przerażona próbowała nie słyszeć lecz dźwięk był tak donośny, że wdarł się w jej pamięć wypalając wyraźny napis miłość. 
Skrzydlata dobrze wiedziała co to miłość, znała jej pojęcie gdyż dorastała w poczuciu miłości i zrozumienia. Nie miała jednak pojęcia co oznacza zakochanie, co mogą przynieść gwałtowne porywy serca. 
Wzbiła się w powietrze by oddać się dobru błękitu, który zawsze kojąco na nią działał. Promienie słońca delikatnie muskały jej skrzydła wydobywając z nich blask którym była obdarzona.
Anielica wiedziała iż na ziemię zeszła by zostać opiekunem jednego z ludzi, który jeszcze nie został jej przydzielony. Cała swą uwagę usiłowała skupić na swojej przyszłości, jednak zasłyszane wcześniej słowa przebijały wszystkie myśli. Im dłużej szybowała tym bardziej była pewna że chce spotkać tą osobę, która niczym zaklęcie wypowiedziała magiczne dla Skrzydlatej zdanie. Rozważała czy jest w stanie poświęcić swoje Skrzydła na rzecz ziemskiego życia…

Długo myślała co oznacza zakochać się w kimś jak wygląda miłość. Miłość która wymaga poświęceń. Miłość która sprawia iż tracisz rozum, a ta osoba staje się najważniejszą osobą w Twoim życiu. 
Przysiadła na skraju lasu. Zapatrzyła się w zieleń gdyż zawsze ten kolor uspokajał jej myśli i pozwalał się koncentrować. Przyglądała się przyrodzie i z uśmiechem na twarzy potwierdzała że natura jest niesamowitym zjawiskiem. Nie spiesznie wstała udając się na spacer. Odrzuciła wszystkieniepokojące myśli i wyciszona obserwowała życie mieszkańców lasu. 
Z zapatrzenia wyrwała ją postać zbliżająca się w jej kierunku. Mężczyzna szedł wolnym krokiem obserwując tak jak Skrzydlata uroki przyrody. Anielica wiedziała że jest niewidzialna i zbliżywszy się do niego ze skupieniem mogła przyjrzeć się mężczyźnie. Nic jej nie zaskoczyło. Wyglądał jak większość ludzi na ziemi. 
Mężczyzna przystanął jakby wyczuwając obecność drugiej osoby. Rozglądając się ze spokojem wypowiedział
– wiem że tu jesteś. Nie widzę Cię lecz czuję Twoją obecność. Odrzuć swoje skrzydła i zakochaj się we mnie. Życie ze mną będzie dużo bogatsze niż życie jako opiekun innego czlowieka. Od lat czekam na Ciebie i wiem że tylko Ty jesteś mi przeznaczona.
Anielica była przerażona. Nie miała pojęcia jak się zachować, co uczynić…

Agnieszka Guja

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top